KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 11 października 2022, admin

Jest przetarg na drogę w Woli Siennickiej

Gmina Siennica Różana czeka na propozycje firm, które przebudują drogę w Woli Siennickiej. To jedno z kilku zadań, które zostaną sfinansowane ze środków, pozyskanych przez samorząd w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Prace będą prowadzone na odcinku o długości około 2,5 kilometra. – Chcemy poszerzyć jezdnię, wzmocnić podbudowę i położyć nową nawierzchnię oraz wybudować ciąg pieszo-rowerowy – mówi wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 10 października, a na realizację całej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” będzie 20 miesięcy od podpisania umowy.

Kolejnym zadaniem, na które siennicki samorząd pozyskał pieniądze w drugiej edycji „Polskiego Ładu”, jest montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. Na obydwa zadania, które będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, środki z „Polskiego Ładu” powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów.

W drugiej edycji tego programu z części, przeznaczonej dla terenów po dawnych Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej, Gmina Siennica Różana otrzymała również środki na wdrożenie usług publicznych i komunalnych. W tym przypadku szacunkowa wartość dotacji powinna sięgać 98 procent kosztów.

(fot. gov.pl)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu