KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 12 października 2022, admin

Tanecznym krokiem po mistrzowskie tytuły

Ponad 170 par i solistów rywalizowało w sobotę 8 października w Siennicy Różanej w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego i 12. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego RYTM 2022. To jedna z najwyższych frekwencji na tego typu zawodach w Polsce.

W hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej tancerze walczyli o mistrzowskie tytuły i „punkty premium” w 39 kategoriach.

Mistrzami Okręgu Lubelskiego zostali: Błażej Deszczka i Antonina Sałek, Marceli Ziemba i Laura Deszczka oraz Jan Huber i Karolina Staszak z klubu „Takt” Chełm, Piotr Skwarnicki i Anastasiia Lykhodid oraz Sebastian Kijania i Oliwia Wróbel z klubu „Imperia” Kraków, Adam Gubała i Solomiia Peliukh z „Kuźni Tańca” Kraków, Bohdan Pomazanskyi i Natalia Dziedziczak z „M-Team” Kraków, Leon Pawlak i Hanna Tryka oraz Tymoteusz Palak i Maria Jaworek z klubu „Zamek” Lublin, Michał Kamiński i Olga Piejko z klubu „Gasiek” Rzeszów, Wojciech Woźniak i Patrycja Michalska z klubu „Respect Dance” Skarżysko-Kamienna, Jakub Cygan i Kornelia Paczosa z klubu „Dżet” Rzeszów-Boguchwała, Marek Szpyra i Magdalena Hrynkiewicz z klubu „Myka” Zamość oraz Wojciech Łysik i Iwona Żelazna-Łysik z klubu „Cantinero” Tomaszów Mazowiecki.

Sobotnie wydarzenia cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko tancerzy, ale również publiczności, a wśród widzów byli m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, uczelni wyższych i sponsorzy.Organizatorami tanecznych zmagań byli Chełmskie Centrum Tańca ,,Rytm” oraz wójt i Centrum Kultury w Siennicy Różanej, a patronem honorowym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Partnerem wydarzenia jest województwo lubelskie ,,Lubelskie Smakuj życie”.

 

 

(fot. Foto-SKa)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu