KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 27 października 2022, admin

Więcej kina w centrum kultury

Miłośnicy X muzy z Siennicy Różanej i okolic będą mogli częściej oglądać filmy na dużym ekranie. Pierwszy pokaz, organizowany w ramach projektu Polska Światłoczuła, odbył się w niedzielę 23 października, a kolejne są planowane na przyszły rok. Na początek w siennickim centrum kultury kinomani obejrzeli „Żużel” Doroty Kędzierzawskiej. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserką i dwiema aktorkami – Jagodą Porębską i Żanetą Łabudzką. Widzowie pytali m.in. o sposób realizacji i montaż filmu, a także o obsadę, w której znalazło się tylko kilku profesjonalnych aktorów, a resztę stanowili ludzi na co dzień związani ze środowiskiem żużlowym.

– Zarówno twórcy jak i widzowie byli bardzo zadowoleni z niedzielnego pokazu. Po wstępnych rozmowach możemy ogłosić, że Polska Światłoczuła będzie naszym stałym gościem, a współpraca wcale nie musi się ograniczyć wyłącznie do pokazów filmowych i spotkań z twórcami. Mamy kilka pomysłów, które trzeba jeszcze dopracować – deklaruje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Agnieszka Poźniak.

Polska Światłoczuła to projekt autorstwa reżyserki Doroty Kędzierzawskiej i operatora Arthura Reinharta, którzy w ten sposób od 2011 roku promują kulturę oraz włączają w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości pozbawionych kin, z utrudnionym dostępem do kultury.

(fot. CK w Siennicy Różanej)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu