KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 2 listopada 2022, admin

Przetarg na przedszkole ze żłobkiem rozstrzygnięty

Gmina Siennica Różana podpisała umowę z firmą, która wybuduje przedszkole z oddziałem żłobkowym. Inwestycja w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma być zrealizowana w ciągu 28 miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Projekt i budowa nowej placówki będą kosztować prawie 11 milionów 700 tysięcy złotych. Pieniądze mają być wykorzystane na budowę przedszkole na działce za „Orlikiem” między urzędem gminy a szkołą podstawową. Budynek będzie mieć łącznie ponad 1100 metrów kwadratowych powierzchni. Będą w nim cztery oddziały przedszkolne dla 100 dzieci i jeden oddział żłobkowy dla 24 maluchów. Inwestycja obejmuje również place zabaw i pełną infrastrukturę. Na placu przy nowym obiekcie powstanie parking dla samochodów i rowerów, zostaną zamontowane ławki i inne elementy małej architektury. Obiekt będzie energooszczędny i zostanie wybudowany w technologii modułowej, a cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

Wykonawcą robót budowlanych będzie firma „Ekoinbud” z Gdańska. Umowę w jej imieniu podpisał prezes Tomasz Balcerowski, a Gminę Siennica Różana reprezentował wójt Leszek Proskura. Przy podpisaniu dokumentu był obecny również Michał Mączka, reprezentujący BGK, który zarządza środkami z „Polskiego Ładu”.

Zakończony właśnie przetarg obejmował również wyposażenie nowej placówki, za które gmina zapłaci ponad 450 tysięcy złotych, a jego dostawcą będzie firma „Moje Bambino” z Lublina.

Z „Polskiego Ładu” samorząd pozyskał na tę inwestycję ponad 9 milionów 440 tysięcy złotych.

(fot. UG Siennica Różana)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu