KATEGORIA: Ogłoszenie

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Ogłoszenie


Opublikowano: 7 listopada 2022, admin

Zakup preferencyjny paliwa stałego przez gospodarstwa domowe – zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel

Informujemy, że z dniem 3 listopada 2022 r.  weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Do zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

 

Urząd Gminy Siennica Różana informuje osoby zainteresowane preferencyjnym zakupem węgla o zgłaszanie chęci zakupu węgla pod nr tel. 82 575 92 81.

 

Dane potrzebne do zgłoszenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu oraz planowana ilość i rodzaj zamawianego materiału opałowego (groszek, orzech, miał). Osoby uprawnione będą miały prawo zakupić materiał opałowy po preferencyjnej cenie, nie wyższej niż 2000 zł za tonę.

 

Zakup będzie podzielony na dwie transze: max. 1,5 tony do końca 2022 r. oraz max. 1,5 tony od stycznia 2023 r. Informacje od Państwa posłużą dobrze oszacować zapotrzebowanie na złożenie pierwszego zamówienia.

 

W kolejnym etapie, aby kupić węgiel, mieszkańcy będą składać do gminy wnioski o zakup preferencyjny opału. Wniosek taki będzie mogła złożyć osoba, której przysługuje dodatek węglowy.