KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 21 listopada 2022, admin

Podniesienie flagi

W czwartek 10 listopada 2022 r. przed budynkiem Urzędu Gminy w Siennica Różana odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Siennicy Różanej. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego OSP Siennica Różana, OSP Wola Siennicka oraz Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Sienicy Różanej.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia dla inicjatywy w internetowym głosowaniu.

Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dużym zaangażowaniem, co pozwoliło pozyskać naszemu samorządowi środki na budowę masztu oraz flagę i w ten symboliczny sposób uhonorować poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny.