KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności
Opublikowano: 30 maja 2023, admin

Siennica Różana: Dni Siennicy – będzie kontynuacja 

Dni Siennicy Różanej będą mieć stałe miejsce w kalendarzu imprez plenerowych. Pierwsze takie obchody odbyły się w miniony weekend, a wrażenia i oceny zarówno uczestników jak i organizatorów są tak pozytywne, że już zapadły decyzje o kontynuacji tego pomysłu w kolejnych latach.

U progu sezonu plenerowych wydarzeń kulturalnych w Siennicy Różanej odbywały się wcześniej pojedyncze pikniki rodzinne. – Rozszerzenie tej oferty, w tym zaproszenie gości z zewnątrz, w tym przypadku Orkiestry Dętej Nadarzyn, okazało się trafne. Przez dwa dni przez nasz amfiteatr przewinęły się tłumy, a atrakcji było tak dużo, że każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice młodszych dzieci mówili nawet, że brakowało im czasu na skorzystanie ze wszystkich propozycji, a dodatkową zachętą były bezpłatne lody, wata cukrowa, popcorn czy kiełbaski z grilla – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.

Weekendowy cykl imprez rozpoczął w sobotni wieczór koncert Orkiestry Dętej Nadarzyn, uznawanej za jedną z najlepszych w Polsce i w Europie. Zespół, którego pomysłodawcą, dyrektorem artystycznym, dyrygentem i kapelmistrzem jest Michał Chilmanowicz, to trzykrotny Mistrz Polski i mistrz świata w konkurencji „street parade”. – Było słonecznie choć zimno, ale to nie wystraszyło publiczności, która na pewno nie żałowała swojej decyzji. Sobotni koncert był wyjątkowy i na tyle spodobał się widzom, że poprosili o… dodatkowy występ dzień później. Zespół udowodnił ogromną klasę, a po wizycie u nas przygotowuje się do cyklu koncertów z Dawidem Podsiadło – mówi dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Agnieszka Poźniak.
Oprócz koncertu orkiestry, w sobotę odbyła się potańcówka na świeżym powietrzu z lubelskim zespołem „Mazurek Band”.

Drugą część obchodów rozpoczęła w niedzielne przedpołudnie msza święta polowa przy kościele, także z oprawą muzyków z Nadarzyna. Po eucharystii zespół nie tylko przemaszerował do amfiteatru, ale dał również popis musztry paradnej, zwieńczony wspomnianym wcześniej dodatkowym koncert na życzenie publiczności.

W części rozrywkowej odbyła się kolejna edycja „Parkolandii” z mnóstwem bezpłatnych atrakcji. Były wśród nich pokazy służb mundurowych, w tym strażaków, policji, a nawet służby więziennej z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, przejażdżki konne i bryczką oraz stoiska edukacyjne, konkursy z nagrodami i dmuchane zjeżdżalnie. Ogromnym powodzeniem cieszyło się również zwiedzanie otwartego niedawno Dworu Sztuki w Siennicy Różanej.

W finale wieczorem w miejscowym centrum kultury odbyła się prapremiera Teatru Pokoleń, który przedstawił spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” oparty na dziele Aleksandra Fredry. Pierwsze po przerwie spowodowanej pandemią przedstawienie grupy, prowadzonej obecnie przez Michała Zgieta, chciało obejrzeć tak wielu widzów, że w jednym miejscu musieliśmy zgromadzić wszystkie krzesła, dostępne w całym budynku. Szacujemy, że spektakl obejrzało około 200 osób, a występ naszych aktorów tak bardzo spodobał się publiczności, że teatralny wieczór zakończył się owacją na stojąco – podsumowuje dyrektor Poźniak.

Organizację Dni Siennicy Różanej wsparli Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej i Renata Karwowska ze Sklepu Spożywczego „Groszek”. Obchody były współfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałaniu Narkomanii i Uzależnień Behawioralnych, a partnerami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej, Zespół Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej, Gminny Związek OSP RP, Stadnina „Silver Stars”, Akademia Piłkarska „Ultimate Street”, Nadleśnictwo Chełm i Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie.

 

 

źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,siennica-rozana-dni-siennicy-bedzie-kontynuacja-foto,28988.html

(fot. CK w Siennicy Różanej)