KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 31 lipca 2023, admin

Wakacje nie tylko w centrum kultury

Kończy się lipcowy turnus wakacyjnych zajęć, organizowanych przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Jedną z ostatnich propozycji była wycieczka do Krainy Rumianku w miejscowości Hołowno w powiecie parczewskim.W środę 26 lipca na wyprawę wybrała się ponad 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży z opiekunami, by w scenerii dawnej, polskiej wsi, gdzie stare obyczaje wciąż są żywe i praktykowane, przekonać się jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

-W miejscach gdzie czas się zatrzymał piekliśmy rogaliki, lepiliśmy z gliny miski i zwierzęta, poznaliśmy tajniki obróbki bursztynu, w wielkiej stodole słuchaliśmy ciekawostek o dawnych pracach na roli i w gospodarstwie, a nawet jechaliśmy drabiniastym wozem – przedstawiają listę atrakcji uczestnicy środowej eskapady.

Była to jedna z dwóch wypraw, które w lipcu zorganizowało CK w Siennicy Różanej. W połowie miesiąca w ramach „Wakacji z centrum” prawie 50 dzieci zwiedzało i bawiło się w „Jura Parku” w Bałtowie.

Z kolei na miejscu w siennickiej placówce w pierwszej połowie wakacji odbywały się m.in. warsztaty modelarskie, ogniowe, komiksowe i plastyczne oraz treningi taekwondo.

(fot. CK w Siennicy Różanej)

Więcej na www.ias24.eu
ias24.eu