KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 2 października 2023, admin

Kreatywny recykling

W pierwszych warsztatach z 7 zaplanowanych w module Kreatywny Recykling w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej uczestnicy wykorzystali materiały wtórne do wykonania torby na zakupy wielokrotnego użytku oraz jej ozdobienie dostępnymi materiałami takimi jak: woreczki foliowe, butelki plastikowe, niepotrzebne guziki, skrawki materiałów czy też folia.

Kolejne warsztaty przeprowadzone w Szkole Podstawowej w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, których celem było zapoznanie dzieci z bardzo popularną współcześnie formą sztuki, aby wykorzystać ją do promowania codziennych zachowań zapobiegających degradacji środowiska naturalnego. Najpierw uczestnicy warsztatów obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, czym charakteryzuje się komiks, jakie znaczenie ma w nim obraz, a jakie tekst. Zwrócili uwagę na sposoby zapisywania wypowiedzi postaci
w różnych rodzajach dymków oraz na środki służące wyrażaniu emocji. Poznali też narzędzia internetowe do tworzenia komiksów takie jak: Pixton, Storyboard That, ToonDoo czy Canva Comic Strip. Następnie sami mogli pobawić się w grafików komputerowych. Po zalogowaniu się na platformie Canva próbowali opracować własny projekt komiksu.

Kolejne  zajęcia przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej to warsztaty fotograficzne, których celem było promowanie zachowań ekologicznych w życiu codziennym a także nabycie (doskonalenie) umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami promocji i marketingu. W wydarzeniu wzięła udział grupa kilkunastu uczniów. Dzięki takim działaniom młodzież miała możliwość zapoznania się z różnymi technikami fotografowania, wykonywania zdjęć ustawiając przy tym różne wartości czasu naświetlania i przesłony. Poznali także pojęcie efektu głębi ostrości.

https://youtu.be/BuLsaf6p9Yc

https://youtu.be/CvroXUsoeEQ

https://youtu.be/sjlNs139BwM