KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 9 października 2023, admin

Kreatywny recykling

”Dieta Planetarna” to działanie skierowane do uczniów w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, którzy mieli okazję zapoznać się
z założeniami diety, a także jej wpływem na organizm człowieka i środowisko. Druga część warsztatów odbyła się w grupach, uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat promujący dietę planetarną, a także rozpoznać produkty spożywcze które są zgodne z jej założeniami.

Ekologiczne LoGo! to kolejne warsztaty w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej mające na celu zaprojektowanie ekologicznego, graficznego logo dla projektu EkoBohater. W pierwszej części warsztatów uczniowie zostali zapoznani                                  z głównymi cechami dobrego logo. W drugiej części warsztatów uczniowie, na podbudowie    z części teoretycznej, przystąpili do projektowania logo, które będzie znakiem rozpoznawczym projektu.

Kolejnymi  zajęciami przeprowadzonymi w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku
w Siennicy Różanej w ramach projektu EkoBohater- edukacja ekologiczna i prozdrowotna w Gminie Siennica Różana sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej to warsztaty upcyclingowe. Uczniowie poznali jak ponownie można przetwarzać surowce wtórne, wytwarzać ze starych lub niepotrzebnych rzeczy nowych, tak aby mogły służyć nam dalej w nowych formach, z jednoczesnym podniesieniem ich wartości.      W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej.

https://youtu.be/0KEMR8vy5Fw

https://youtu.be/JKe3RFd467k

https://youtu.be/RWU9F-Qiif8