KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 1 marca 2024, admin

Stanowisko Rady Gminy Siennica Różana z dnia 29 lutego 2024 r.

Stanowisko
Rady Gminy Siennica Różana
z dnia 29 lutego 2024 r.

w sprawie wsparcia interesów polskich rolników w związku z importem produktów rolno-spożywczych z Ukrainy
Rada Gminy Siennica Różana apeluje do Rządu Rzeczpospolitej Polskiej o pilne rozwiązanie problemu dotyczącego napływu produktów rolnych z terenów Ukrainy.
Problem ten w głównej merze dotyczy województwa lubelskiego, które w ubiegłym roku najbardziej odczuło niekontrolowany napływ ukraińskiego zboża, co przełożyło się na straty producentów rolnych poprzez spadek cen płodów rolnych. Ponadto obserwujemy znaczny wzrost cen nawozów i energii elektrycznej oraz paliwa.
Do chwili obecnej sytuacja nie uległa poprawie, a napływ produktów z Ukrainy spowodował drastyczne obniżenie cen towarów sprzedawanych przez polskich rolników.
Gmina Siennica Różana jest terenem typowo rolniczym charakteryzującym się dużą produkcją rolną. Dlatego Rada Gminy zwraca się z apelem o podjęcie działań w celu poprawy sytuacji polskich rolników, wprowadzenie odpowiednich mechanizmów ochrony rynku, które pomogą zrównoważyć cenę produktów na korzyść naszych producentów.
Rozumiemy trudną sytuacje Ukrainy, która prowadzi wojnę z Rosją jednak dalsze tego typu działania spowodują zablokowanie wewnętrznego rynku w Polsce i upadek wielu gospodarstw rolnych.
W związku z powyższym Rada Gminy Siennica Różana rozumie działania polskich rolników i popiera ich postulaty. Rolnictwo jest jednym z najważniejszych filarów polskiej gospodarki.

Treść stanowiska Rady Gminy