KATEGORIA: Aktualności

Fotogaleria

Gmina przyjazna środowisku

Gmina Przyjazna Środowisku

Aktualności


Opublikowano: 18 marca 2024, admin

Dwunastu samorządowców z województwa lubelskiego uhonorowano w senacie

Ponad 70 wójtów i burmistrzów z najdłuższym stażem na tych stanowiskach zostało uhonorowanych podczas uroczystości w Senacie. Wśród nich znalazło się 12 samorządowców z województwa lubelskiego. Spotkanie odbyło się w środę 13 marca w 34. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

Samorządowcy uhonorowani w Senacie - senacka komisja samorządu Samorządowcy uhonorowani w Senacie - senacka komisja samorządu

 

Okolicznościowe dyplomy trafiły do 74 wójtów i burmistrzów, pełniących swoje funkcje od ośmiu kadencji. Z województwa lubelskiego uhonorowano 12 samorządowców. Znaleźli się wśród nich: Hieronim Zonik burmistrz Siedliszca, pow. chełmski, Zdzisław Krupa wójt gminy Rejowiec Fabryczny, pow. chełmski, Leszek Proskura wójt gminy Siennica Różana, pow. krasnostawski, Jan Łukasik wójt gminy Wola Uhruska, pow. włodawski, Marek Kopieniak wójt gminy Hańsk, pow. włodawski, Waldemar Raczyński wójt gminy Stary Zamość, pow. zamojski, Józef Biały wójt gminy Aleksandrów, pow. biłgorajski, Andrzej Bujek wójt gminy Żyrzyn, pow. puławski, Stanisław Gołębiowski wójt gminy Końskowola, pow. puławski, Krzysztof Iwaniuk wójt gminy Terespol. pow. bialski, Jan Sikora wójt gminy Zalesie, pow. bialski, Kazimierz Weremkowicz wójt gminy Rossosz, pow. bialski.

Wyróżnienie odebrał m.in. wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.

– Pierwsza kadencja rozpoczęła się w 1990 roku i dzisiaj wręcz trudno mi uwierzyć, że ten czas tak szybko minął. Pełnienie tej funkcji przez tak długi okres to dla mnie ogromny zaszczyt i potwierdzenie, że nasi mieszkańcy doceniają pracę na rzecz gminy – podkreśla Leszek Proskura.

Samorządowcy uhonorowani w Senacie - wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura Samorządowcy uhonorowani w Senacie - wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura

Uczestnicy konferencji, którą zorganizowała Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Związek Miast Polskich, przyjęli również apel o liczny udział w najbliższych wyborach samorządowych.

Autorzy apelu zwrócili uwagę, że większa frekwencja daje rządzącym województwami, powiatami, miastami i gminami silniejszy mandat społeczny, który pozwala na odważniejsze i bardziej skuteczne działanie dla dobra mieszkańców.

Samorządowcy uhonorowani w Senacie - zdjęcie zbiorowe Samorządowcy uhonorowani w Senacie - zdjęcie zbiorowe